Střešní příslušenství

PDF Tisk Email

  

 • Systém upevnění
 • Ventilační komínky
 • Systém utěsnění
 • Příslušenství hřebene:
 •       - Větrací pás hřebene a nároží hliníkový 300 mm
        - Větrací pás hřebene a nároží tkanina PP 310 mm
        - Větrací pás hřebene a nároží vlákno PE 310 mm
        - Těsnící pás komínový 3D, 300 mm
        - Okapový hřeben 60 mm
        - Větrací okapový hřeben

        -
  Větrací mřížka 80 mm

 

 

 

 

Systém upevnění

 

K upevnění trapézového plechu a střešní tašky slouží speciální samopřezné šrouby 3 B s těsněním z gumy EPDM, která zajišťuje vodotěsnost spoje. Boční a podélně položené plechy jsou spojovány pomocí vodotěsných nýtů, nebo šroubů. Dodáváme šrouby typu Farmer, které jsou v barvě odpovídající barvě střešní krytiny. Ke standardnímu upevnění můžeme nabídnout upevnění nastřelovacími hřeby apod. Množství šroubů záleží na složitosti střechy , průměrně okolo 5-8 kusů na m2 střechy.

 

          návrat

 

 

  

 

 

 

Ventilační komínky


Jsou používány k převodu a odvodu ventilačního potrubí skrze střechu, k odvětrání podkrovních místností a také kuchyně či sanitárních místností. Střešní prostupy jsou vyprofilovány jako střešní krytina. Velmi kvalitní butylové těsnění trvale vyplňuje spojení při montáži základu do plechu. Barevné provedení komínků umožňuje jeho estetické přizpůsobení ke střešní krytině.
Ventilační komínek v izolované podobě zabraňuje kondenzaci vodní páry ve ventilačním potrubí, nejčastěji pozorované v zimním období.

 

                                                                                         návrat

 

 

 

 

 

 

 

Systém utěsnění

 

 

Firma Blachotrapez ke svým střešním profilům nabízí originální těsnění vyráběné ze speciálního polyuretanového materiálu, který zabraňuje průniku vody, sněhu a nečistot. Pod klempířské výrobky(závětrné plechy, nadokapní plechy apod.) se rovněž doporučuje toto těsnění používat. Nabízená těsnění mají tvar odpovídající profilu střešní tašky a rovněž profilům trapézovým. Drobné netěsnosti, které mohou způsobit průnik nečistot pod krytinu je nutno utěsnit silikonem nebo těsnící pokrývačskou páskou. Toto je vhodné pro utěsnění místa styku oplechování s komínem nebo stěnou.

 

 

                                        návrat

 

 

 

 

 

 

 

 

Příslušenství hřebene

 


 

 

Větrací pás hřebene a nároží hliníkový 300 mm.

Větrací pás, který se používa k ventilaci a izolaci hřebene a nároží. Je vyroben z lakovaného hliníku odolného vůči UV záření. Umožňuje ventilaci střechy a zabraňuje vniknutí deště, sněhu a hmyzu do střešního pláště

 

 

 

 

 

 

Větrací pás hřebene a nároží tkanina PP 310 mm

Větrací pás, který se používá k ventilaci a izolaci hřebene a nároží. Použitá polypropylenová (PP) tkanina obsahuje speciálni přísady k stabilizaci UV záření, díky kterým je dosaženo mnohem delší životnosti.

 

 

 

 

 

 


 

Větrací pás hřebene a nároží vlákno PE 310 mm
 
Větrací pás, který se používa k ventilaci a izolaci hřebene a nároží. Použitá geovláknina z polyethylenu (PE) obsahuje speciálni přísady ke stabilizaci UV záření. Chrání střechu před pronikáním sněhu, deště, vlhkosti a prachu. Umožňuje vysokou propustnost vzduchu, čímž zaručuje optimální odvětrávání šikmé střechy a ventilaci vlhkosti shromažďující se v tepelné izolaci a pod střešní krytinou. Chrání podkroví při stavbě střechy a následně před vlhkostí.

 

 

 

 

 

 

Těsnící pás komínový 3D, 300 mm

Samolepící komínový pás používaný pro utěsnění okolí komínů, vikýřů a střešních oken. Hliník na povrchu je profilovaný do třídílného vzoru, což umožňuje montáž pásu v obzvlášť těžko dostupných místech střechy. Je charakteristický svojí pevností, větší pružností a jednoduchostí použití v porovnání s pásy s plisovaným profilem. Produkt je dlouhodobě odolný proti působení UV záření.

 

 

 

 

 

 

 

 

Okapový hřeben 60 mm


Vyroben z vysoce kvalitního polypropylenu pomocí speciální technologie. Používá se jako okapový ventilační element u šikmých střech. Produkt je odolný vůči dlouhodobému působení atmosférických vlivů a procesům stárnutí.
Slouží jako ochrana střešního okapu před ptactvem, hlodavci a velkým hmyzem. Současně chrání před navátím listí a jiných nečistot. Zajišťuje odpovídající ventilaci a cirkulaci vzduchu. Je vhodný pro všechny druhy střešní krytiny.

 

 

 

 

 

Větrací okapový hřeben


Zpracovaný z vysoce kvalitního polypropylenu pomocí speciální technologie. Používá se jako okapový ventilační element u šikmých střech. Je tvořen plochým hřebenem doplněným ventilační mřížkou a může nahrazovat okapovou lištu, což ulehčuje montáž okapových háků. Produkt je odolný vůči dlouhodobému působení atmosférických vlivů a procesům stárnutí.
Používá se jako ochrana střešního okapu před ptactvem, hlodavci a velkým hmyzem. Současně chrání před navátím listí a jiných nečistot. Zajišťuje odpovídající ventilaci a cirkulaci vzduchu. Je vhodný pro všechny druhy střešní krytiny.

 

 

 

 

 

 

 

 

Větrací mřížka 80 mm

Používá se jako okapový ventilační element u šikmých střech. Slouží jako ochrana proti hnízdění ptáků a drobného zvířectva, hlodavcům, hmyzu a navátí listí a jiných nečistot. Zabezpečuje plynulou ventilaci a cirkulaci vzduchu v okapech u střech se šikmým sklonem.
Zajišťuje odpovídající ventilaci a cirkulaci vzduchu. Je vhodná pro všechny druhy střešní krytiny.
návrat